Ještěd

 Ještěd se nachází nedaleko města Liberec na samotném vrchu kopce. Svou nynější podobu získal v 60. letech 20. století. Dříve na tomtéž místě byla horská chata, která stejně jako nynější Ještěd poskytovala ubytování a občerstvení. Zatímco chatu naštvěvovali především lyžaři (na Ještědu je i v současné době sjezdovka pro lyžaře), novodobý Ještěd se díky svému unikátnímu vzhledu stal lákadlem pro pěší turisty a hlavně sportovce. Ne nadarmo získal ocenění stavba 20. století. Původní představa o hotelu byla vybudovat stavbu, která by se otáčela a poskytovala by návštěvníkům výhled ze všech stran. To se bohužel nepodařilo zrealizovat, nicméně i tak se jedná o zcela výjimečnou stavbu.

Ještěd

Na Ještěd lidi chodí kvůli nádhernému výhledu na Liberec a okolní přírodu, pro občerstvení nebo zde tráví dovolenou. Kvůli obrovskému zájmu turistů je cena ubytování vyšší, ale ani ne přemrštěná. Za průměrný pokoj pro dvě osoby s WC na chodbě dáte 1320 Kč. Jedná se o cenu za pokoj od pátku do neděle, ve všední dny je ubytování levnější. Ubytování jsme osobně nevyzkoušeli, proto nemůžeme zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb. Nicméně pokud máte zájem o netradiční dovolenou, na oficiální stránky hotelu Ještěd se můžete podívat zde.

Ještěd

Existuje několik možností, jak se na vrchol kopce dostat. Můžete jet autem a zaparkovat na parkovištích poblíž Ještědu. V okolí jsou 2 velká parkoviště, která jsou různě vzdálená od Ještědu. Pokud chcete návštěvu Ještědu spojit s přibližně hodinovou procházkou (ovšem do kopce), zaparkujte na parkovišti u hlavní silnice na Liberec. Jestli nemáte tolik času nebo pěší turistice příliš neholdujete, pak zaparkujte na parkovišti, který se nachází přibližně v polovině kopce. Parkovné vás vyjde na 80 Kč a není časově nijak omezeno. Pokud jedete na motorce, parkovné vás vyjde na 50 Kč. Odkud vám cesta na Ještěd zabere cca 20 min.

Ještěd   

Další možností, jak se na Ještěd dostat, je vytáhnout kolo a dát si pěkně do těla. To byste nevěřili, kolik cyklistů jsme na našem výletu potkali! Nebo se můžete projet lanovkou, která se nachází jen kousíček před Libercem. Jedná se o kabinkovou lanovku a ten výhled z ní je prostě k nezaplacení. Pokud se vydáte pěšky, na cestu nepotřebujete žádnou turistickou mapu, stačí, když se budete pořád držet silnice, která vede až na úplně nahoru. Ze silnice vedou asi 2 kamenné stezky, těm se tedy vyhněte.

cesta

Už po cestě se vám nabídne nádherný výhled na Liberec. 

výhled Liberec

Pokud není úplné bezvětří, připravte se na pořádný fičák. Dámy, doporučuji vám netrávit hodiny před zrcadlem, účes to opravdu nevydrží.

Ještěd

Stavba zblízka působí trochu komunisticky, už by si zasloužila nějakou opravu. 

Na vrcholu je parkoviště, které slouží pouze ubytovaným hostům a zaměstnancům.

vyhlídka

Vyhlídka s lavičkami pro turisty poslouží i jako výborné opalovací místo. Zaručujeme vám, že za hodinku strávené na vyhlídce chytnete pěknou barvičku. Možná by nebylo na škodu přihodit do batůžku opalovací krém. 

vyhlídka

Zájemci si můžou koupit malé občerstvení ve stánku.

obchod

 

Navštivte také

Doména luzickeprehledy.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 4504 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména luzickeprehledy.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář